„Bogu chwała i cześć” to piąty album Danielo. Bez wątpienia stanowi zwieńczenie działalności projektu w formule i kształcie, jaki funkcjonował przez ostatnie 10 lat.

Na płycie znajduje się 12 autorskich utworów wokalno-instrumentalnych, zwanych piosenkami. Założenie, jakie zawsze towarzyszyło przy nagrywaniu  płyt było takie, by każda z nich miała swój klimat, swoją barwę, aby stylistycznie była nieco inna od poprzednich. Takie podejście rozwija i mobilizuje do ciągłych poszukiwań twórczego wyrażania siebie, swoich emocji. I tym razem reguła ta miała zastosowanie. Nowa płyta jest bardziej na rockową nutę, perkusja brzmi głębiej i mocniej, pojawiły się gitary elektryczne z efektami i przesterami. Piosenki są dosyć rozbudowane i charakteryzują się ciekawymi aranżacjami. Widać, że oprócz wartościowego przekazu i treści jest dużo przestrzeni na muzykę, zabawę dźwiękami tak, by każdy instrument miał coś ciekawego do powiedzenia. 

Na płycie oprócz harmonijnych partii wokalnych znajdziemy dźwięki przeróżnych gitar, saksofonów, fletów, skrzypiec, pianina i perkusji. 

 

„Bogu chwała i cześć” – jaki jest przekaz do słuchacza?

,,Od lat zapraszamy naszych słuchaczy, czy to poprzez płyty, czy w miejscach, w których dane było nam posługiwać, do tego, by żyć uwielbieniem. Nie chodzi mi jedynie o śpiewanie piosenek, a o styl życia. Mam na myśli stawanie każdego dnia przed Bogiem w postawie dziękczynienia i ufności w Jego opatrzność, wobec wszystkiego, co nas spotyka w życiu. Zaufanie i Dziękczynienie to klucze do szczerego Uwielbienia, a uwielbienie to nic innego, jak adorowanie samego Boga, trwanie w Jego obecności i czerpanie z niekończącego się źródła miłości i miłosierdzia, do którego Bóg zaprasza każdego z nas.Piosenki, które znalazły się na tej płycie powstały w przeciągu  ostatnich 5 lat i są odbiciem tego, co nas spotykało w życiu. Są dni w których skaczemy z radości dziękując Bogu w pieśniach uwielbienia, ale są też takie dni, w których szukamy u Niego schronienia i pocieszenia. Ważne jest jednak, by każdego dnia stanąć przed Nim z ufnością i dziękczynieniem, choć czasem jest to bardzo trudne, i oddać mu należną CHWAŁĘ i CZEŚĆ. Dzisiaj więc i my stajemy mówiąc BOGU CHWAŁA I CZEŚĆ, zawierając w tych słowach dziękczynienie za dar życia i zbawienia, za miłość Boga i Jego prowadzenie, za nasze rodziny i dzieci, za rodziców i rodzeństwo, za przyjaciół, za wspólnoty, za wszystkie miejsca, w których dane nam było posługiwać itd."

 

 

„Bogu chwała i cześć” – zaproszenie!

Wszystkich zainteresowanych albumem zapraszamy na  kanał Danielo na Youtube , na którym udostępniliśmy 9 piosenek z nowy płyty.

 

Zapraszamy również na  serwisy:

www.danielo.art.pl

www.facebook.com/ProjektDanielo