Zapraszamy na I Bieg Powstania Wielkopolskiego, który odbędzie się w dniu 27 grudnia 2015 r. o godzinie 9:00 rano na dystansie 5 km. Bieg jest bezpłatny i odbywa się w ramach parkrun Poznań na poznańskiej Cytadeli. Dziesięć minut po biegaczach na trasę ruszą entuzjaści nordic walking.

Aby zostać sklasyfikowanym i znaleźć się na liście wyników, wystarczy zarejestrować się w systemie parkrun i przynieść ze sobą kod uczestnika. Osoby już zarejestrowane w parkrun oczywiście nie muszą rejestrować się na nowo – zapraszamy na bieg z kodem uczestnika!

Uczestnicy biegu otrzymają pamiątkowe numery startowe, piękne medale na mecie, a dla najlepszych biegaczy przygotowaliśmy mnóstwo pucharów! Dla wszystkich będą również drożdżówki i gorąca herbata.

Bieg ma również cel charytatywny – obecna będzie Drużyna Szpiku, fundacja zajmująca się m.in. promowaniem przeszczepów szpiku kostnego.

Złożymy też kwiaty na grobach powstańców, a przed startem wysłuchamy hymnu państwowego. Trasa biegu będzie dokładnie oznaczona, a co 500 m urządzimy postoje dla chętnych w formie słupów granicznych. Będą one symbolizowały wywalczoną wolność dla Wielkopolski i na każdym będą znajdować się różne informacje na temat Powstania do poczytania. O profesjonalną rozgrzewkę przed biegiem zadbają instruktorzy z klubu Red Fitness.

Podczas imprezy odbędą się pokazy grup rekonstrukcyjnych, będą żołnierze – Powstańcy Wielkopolscy oraz pokazy wojskowej jazdy konnej. Fotografie wszystkim biegaczom na trasie wykona profesjonalny fotograf i nieodpłatnie je potem udostępni.

Honorowy patronat nad biegiem objął Prezydent Miasta Poznania, Wojewoda Wielkopolski oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Patronat medialny będą sprawować m.in. Radio Emaus, Głos Wielkopolski oraz TVP Poznań.

Po wszelkie szczegóły zapraszamy na profil biegu na FB oraz na stronę www.biegpowstaniawielkopolskiego.eu. Zachęcamy również do udziału w cotygodniowych biegach z cyklu parkrun Poznań, które odbywają się w każdą sobotę o godzinie 9 rano na Cytadeli. 

 

RAJAHto poznańska formacja reggae, płynnie poruszająca w różnych nurtach tego jamajskiego, ostatnimi czasy bardzo popularnego gatunku. Trzon zespołu tworzy czwórka przyjaciół, którzy swoją przygodę na polskiej scenie reggae realizowali w takich zespołach jak Ares & the Tribe, Creska czy O'reggano, uczestnicząc w licznych imprezach takiej rangi jak Ostróda Reggae Festival, Reggae nad Wartą, Reggae na Piaskach i in.

Muzycy w skład

Błażej Kanclerz– główny wokal, gitara

Adam Kamiński– instrumenty klawiszowe i perkusyjne

Bartłomiej Stuczyński-Zgoła – gitara basowa, wokal

Jakub Rokosz– perkusja, wokal

połączyli swoje siły i doświadczenia pod szyldem RAJAH szybko tworząc swoje wyjątkowe brzmienie – oparty na surowej i pulsującej linii basu rytm bębnów, który w połączeniu z wibrującym brzmieniem organowym i przestrzenią gitarowego dubbingu stanowi nieobecny dotąd na polskiej scenie styl – stawiający na trans i muzyczny minimalizm. Całość dopełnia warstwa wokalna, po częstokroć oparta na potrójnym wielogłosie.

Każdy występ RAJAH to wyjątkowe i odmienne przeżycie– w zależności od miejsca i czasu zespół wytwarza niepowtarzalną atmosferę – poprzez interakcję z audytorium, taniec, stosowanie dubowej improwizacji czy muzycznych niespodzianek. Utwory autorskie RAJAH, inspirowane jamajskimi i brytyjskimi klasykami gatunku (wspomnijmy choćby Misty in Roots, Aswad czy Black Uhuru) to podróż od nurtów takich jak transowy dub, poprzez religijne pieśni roots reggae, aż po lekkie ballady w stylu lovers rock. Koncert RAJAH to właściwie jedna, długa pieśń, która w swej złożoności zachowując muzyczną ciągłość, nie pozwala słuchaczom na chwilę znudzenia – będąc dawką energetycznej zabawy, to znów chwilą wyciszenia i refleksji.

Zespół wykonuje również doskonale znane i popularne piosenki reggae autortswa gwiazd takich jak Boney M (“By the Rivers of Babylon”), Inner Circle (“Sweat – Alala lala long”, “Bad Boys”), 10CC (“Dreadlock Holiday”) czy Laid Back (“Sunshine Reggae”) dając tym samym możliwość niezapomnianego, słonecznego koncertu, który w każdym z słuchaczy wzbudzi powiew wakacyjnych wspomnień.

Dotychczasowe osiągnięcia:

udział w imprezach i festiwalach reggae (Reggae na Piaskach 2011 – Ostrów Wlkp., Reggae nad Wartą Intro 2010 – Gorzów Wlkp.)

udział w ogólnopolskich imprezach i konkursach artystycznych (FAMA – Narodowe Centrum Polskiej Piosenki / Opole 2011, Slot Art Festiwal / Lubiąż 2011, Kontener ART / Poznań 2010-2011)

koncerty na festynach lokalnych i imprezach masowych – także charytatywnych (Dni Powiatu Sulęcińskiego - Wędrzyn 2011, Festyn Rodzinny z Okazji Dnia Dziecka – Caritas - Poznań 2011)

udział w licznych koncertach na scenach klubów regionalnych i krajowych (Poznań, Warszawa, Gorzów Wlkp.)

współpraca z Frenchmanem (francuskiego pochodzenia artystą, będącego członkiem formacji Jamal i Bass medium Trinity) jako riddim band do albumu Frenchman “Świadectwo”.

praca studyjna zakończona nagraniem i wydaniem albumu demo “EP2011” (Poznań 2011).

 

Koncert rozpocznie się 1 grudnia o godzinie 20:00 w klubie Pod Pretekstem. Bilety w cenie 10/12 zł do nabycia w klubie Pod Pretekstem, CIM-ie i na www.bilety24.pl