Mini cykl Charytatywnych Maratonów MTB

POMAGANIE PRZEZ ROWEROWANIE

We wrześniu 2017 r. został zorganizowany pierwszy Charytatywny Bike’owy Maraton MTB. W 2018 r. postanowiliśmy działać dalej, organizując mini cykl charytatywnych maratonów pod hasłem: POMAGANIE PRZEZ ROWEROWANIE.

Angażujemy się we wsparcie inicjatyw społecznych, które doskonale znamy, pod którymi możemy podpisać się rękami i nogami. W tym roku postanowiliśmy pomóc dwóm – wyjątkowym społecznikom, którzy porwali się na wielkie rzeczy.

Pierwszy postanowił uratować 400 letni kościół, miejsce spotkań, wzruszeń, niezapomnianych przeżyć jego społeczności.

Drugi przeszło 25 lat temu stworzył prawdziwy dom dla swoich niepełnosprawnych przyjaciół – dając im gwarancję, że nigdy nie zostaną sami.

Naszym założeniem jest to aby każdy z Maratonów odbyły się w sercu inicjatywy,
której go dedykujemy, tak aby każdy uczestnik mógł doświadczyć i poznać miejsca oraz ludzi, których wspiera, biorąc udział w organizowanym przez nas wyścigu.

Trasy maratonu przygotowane zostały przez zapalonych kolarzy z teamu Bike’owe Wyprawy, którzy od lat starują i ścigają się w całej Polsce. Ich doświadczenie przyczyniło się również
do wykreowania innowacyjnej rzeczywistości maratonowej, która jest atrakcyjna nie tylko dla kolarzy, ale również ich rodzin.

            Nasza inicjatywa jest prosta: Jeżeli kochasz sport, masz serce społecznika chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę – niezależnie od stopnia zaawansowania kolarskich umiejętności, weź udział w Mini Cyklu Charytatywnych Maratonów MTB POMAGANIE PRZEZ ROWEROWANIE, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na cele charytatywne:

 

  1. Maraton 6 maja 2018 rok (Długa Goślina) – Ratujmy Zabytek

Zgromadzone środki finansowe zostaną przekazane na rzecz ratowania zabytkowego 400 letniego kościoła.

  1. Maraton 9 września (Kościerzyna) – Dom dla Przyjaciela

Zgromadzone środki finansowe zostaną przekazane na cele Fundacji Burego Misia
im. Bogdana Jańskiego, która działa na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną
i fizyczną.

Niech się dzieją dobre rzeczy!