Już po raz 7y odbędzie się Festiwal „Chrześcijańskie Granie”. Miłośników muzyki z nurtu CCM czekają spore zmiany, ale najważniejsze pozostanie- będzie to koncert na Chwałę Bożą.

 

Warszawski festiwal zdążył zakorzenić się w środowisku twórców i odbiorców muzyki z Dobrym przesłaniem, toteż ogranizacja kolejnej edycji nie jest zaskoczeniem. Zaskoczeniem jest natomiast fakt przeniesienia imprezy do Areny Ursynów (ul. W. Pileckiego 122), mogącej pomieścić 2 tys. osób. - Chcemy, żeby jak najwięcej rodzin i młodych ludzi miało możliwość obcowania z najlepszą muzyką chrześcijańską w Polsce – mówi Michał Guzek, prezes Fundacji Chrześcijańskie Granie, twórca i główny organizator Festiwalu- Ważne jest też i to, że muzycy będą mieli do dyspozycji naprawdę znakomite warunki- dużą scenę, profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie – dodaje.

 

Na scenie wystąpią w tym roku: Gosel Rain, Arkadio StronaB, BeU, Muode Koty, Play&Pray oraz Tomasz Jasiński Music, a zastem wykonawcy reprezentujący różne roadzje i style muzyczne- od klasycznego gospel po chrześcijański rap, od hip-hopu po muzykę uwielbienia- Ważne jest też i to, że obok zespołów, które są na scenie od wielu lat, pojawią się także nowi wykonawcy- cieszy się Michał Guzek- tak właśnie widzę ideę festiwalu, gdzie na jednej scenie mamy przegląd tego, co aktualnie dzieje się na rynku- dzieli się swoimi spostrzeżeniami ogranizator.

 

Pierwsza część Festiwalu będzie należała do debiutantów- wystąpią laureaci Debiutów 2017r., a nagrody odbiorą także zwycięzcy Przeglądu Chrześcijańskie Granie, który odbędzie się miesiac wcześniej w Dobrym Miejsu. W drugiej części zaplanowano koncert premier, a najlepsza piosenka zdobędzie tytuł Premiery 2017 oraz nagrodę ufundowaną przez Prezydenta RP, Andrzeja Dudę– Debiuty i premiery na jednej scenie- to czyni nasz festiwal podobnym do najsłynniejszego festiwalu muzyki polskiej w Opolu- zauważa Michał Guzek- a ponieważ będziemy gościli w Arenie Ursynów- będzie to de facto największy w Polsce Festiwal muzyki CCM pod dachem.

 

Całość rozpocznie się 26 listopada o 14.00 Mszą Święta pod przewodnictwem biskupa Rafała Markowskiego, wszak biskup Rafał jest rodzonym bratem Grzegorza- lidera zespołu PERFECT.

 

Oprócz atrakcji muzycznych organizatorzy przygotowali: strefę dla rodzin, strefę powołaniową oraz strefę dla singli- To niespodzianka dla naszych odbiorców, ale chcemy, by wszyscy czuli się u nas dobrze i znaleźli coś dla siebie- ujawnia Michał Guzek. Co siędzie się działo w tych strefach? - Póki co to tajemnica- ucina ogranizator.

 

Bilety na Festiwal można nabyć za posrednictwem strony www.festival.chrzescijanskiegranie.pl, sieci EVENTIM oraz w wybranych punktach, których spis znajduje się na stronie festiwalu. Całość będzie transmitowana.