Poznań: rekolekcje ewangelizacyjne „Powstań i idź” z charyzmatycznym kapłanem o. Antonello Caddedu

W niedzielę 25 listopada charyzmatyczny włoski kapłan, Antonello Caddedu, jeden z założycieli Przymierza Miłosierdzia, poprowadzi rekolekcje ewangelizacyjne. Organizatorzy spodziewają się ok. 2 tysiące osób z różnych miejsc w kraju, a nawet z zagranicy. Wydarzenie organizuje poznańska Wspólnota Przymierza Miłosierdzia.

Motywacją do zorganizowania rekolekcji na tak dużą skalę, była potrzeba podzielenia się z innymi swoim doświadczeniem Boga. – Zatytułowaliśmy je „Powstań i idź”. Będziemy podczas nich prosili Boga, żeby uwalniał nas od lęków, chorób i wszelkich zniewoleń, abyśmy wszyscy mogli powstać do nowego życia. Byśmy później mogli iść i powiedzieć innym o tym wszystkim czego doświadczamy, by i oni mogli powstać i cieszyć się życiem – wyjaśnia Ela Lenartowicz, koordynatorka rekolekcji.

– Podczas tych rekolekcji chcemy dzielić się tym, co sami otrzymaliśmy. A otrzymaliśmy wolność. Bóg wyciągnął do nas rękę i wyprowadził z ciemności grzechu, zniewoleń, smutku i rozpaczy. Teraz życie z Nim daje nam radość pomimo czasami trudnych okoliczności – mówi Joanna Mazur z Przymierza Miłosierdzia.

Misjonarze z Przymierza Miłosierdzia oraz ojciec Antonello od lat posługują w Brazylii, od kilku lat wspólnota powstaje także w Polsce. Pełni radości, z typowo południowymi temperamentami dzielą się głębią spotkania z Jezusem, przez co tworzą podczas rekolekcji wspaniały klimat.

Poprzednia edycja rekolekcji odbyła się w 2017 na Miedzy Narodowych Targach Poznańskich. Na rekolekcje przyszło wtedy blisko 2 tysiące osób. Tegoroczne rekolekcje ewangelizacyjne odbędą się w Kościele Nawiedzenia NMP na os. Bohaterów II Wojny Światowej 88, w Poznaniu. – Poznań jest ciągle wielkim polem do ewangelizacji, dlatego nadal działamy na dużą skalę. Kościół na os. Bohaterów również pomieści 2 tysiące osób dlatego czekamy na każdego. Co ważne tegoroczne rekolekcje udało nam się zorganizować tak, by były one całkowicie bezpłatne. Wystarczy więc przyjść i oczywiście przyprowadzić ze sobą rodzinę, przyjaciół, znajomych – wyjaśnia Justyna Nowicka z Przymierza Miłosierdzia.

Rekolekcje rozpoczną się w niedzielę 25 listopada o godzinie 13:30. Czas wypełnią m.in. konferencje głoszone przez ojców, uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz modlitwa o uzdrowienie. Będzie także możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi oraz indywidualnej modlitwy wstawienniczej.

Więcej na stronie https://www.facebook.com/przymierzepoznan/