Od 13 lat magazyn Press organizuje konkurs fotografii prasowej w Polsce -  Grand Press Photo. 

Wszystkie nagrodzone zdjęcia prezentujemy podczas wystaw, które odwiedzają co roku około 15 miast. Na tej mapie niezmiennie jest Poznań.

GRAND PRESS PHOTO 2017 - WYSTAWA 

Magazyn “Press” od 2005 roku organizuje Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej GRAND PRESS PHOTO 

Jego celem jest promowanie polskiej fotografii prasowej. Grand Press Photo jest konkursem dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Wyjątkowość konkursu polega na tym, że uczestnicy poddają się ocenie fachowca światowej klasy. Co roku przewodniczącym jury, do którego należy decydujący głos przy wyborze nagrodzonych prac, jest zwycięzca World Press Photo. W tym roku gościem specjalnym i przewodniczącym jury był laureat World Press Photo – FRANCESCO ZIZOLA.

Wystawa GPP 2016 była pokazywana m.in. w: Krakowie-Bonarka City Center, Szczecinie-Galerii Kaskada, Łodzi-Galerii Sukcesja, Wrocławiu-SKY TOWER, Warszawie- Złotych Tarasach.

Wystawa pokonkursowa kierowana jest do szerokiego grona zawodowych fotografów, amatorów fotografii oraz przypadkowych odbiorców, którzy dzięki wystawie mogą choć przez chwilę znaleźć się w świecie fotografii prasowej. Odwiedzamy z wystawą miasta w Polsce i zapraszamy lokalną społeczność na spotkanie ze sztuką jaką jest obraz zatrzymany w kadrze aparatu fotograficznego.

Wystawa prezentuje około 200 zdjęć z 5 tys. nadsyłanych co roku do konkursu.

Wśród nich: Zdjęcie Roku, zdjęcie Mecenasa Konkursu – NIKONA.

Na 15 ekspozytorach wystawy można obejrzeć fotografie nagrodzone w kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Portret, Kultura i rozrywka, a także zwycięski projekt długoterminowy. W tym roku nagrodzono również zdjęcia w nowym konkursie - Portfolio, skierowanym do młodych adeptów fotografii, uczniów szkół fotograficznych.  

To wyjątkowe prace wybrane przez jury spośród kilku tysięcy nadesłanych na konkurs.

W osobnym konkursie w ramach Grand Press Photo 2017 wybieramy najlepszą książkę fotograficzną - tytuł Photo Book of The Year 2016.

 

 

Termin: 31 sierpnia do 12 września

Miejsce: Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania